Дивовижні дворічники для вашого саду
Дворічники можна назвати особливою групою рослин, які прикрашають сад після того, як відцвітуть весняні цибулинні квіти, і поки однорічники ще набираються сил і готуються до цвітіння ближче до другої половини літа.
Дворічні квіти в саду
Дворічні квіти, як правило, на першому році вегетації активно нарощують зелену масу, а зацвітають лише на другий. Після дозрівання насіння рослини гинуть.
Багато багаторічні квіти вирощуються в якості дволітників, так як з кожним роком декоративні якості погіршуються.
Крім цього, всі дворічні квіти можна розділити на дві групи по сезонності:
- літні;
- весняні.
Найбільше садівниками цінуються весняні дворічники. Вони прикрашають сад в перервах між цвітінням весняних і літніх квітів.
Фіалка Вітрокка
Відома багатьом садівникам як братки. Сучасний асортимент сортів і гібридів дозволяє підібрати рослини з самої незвичайної забарвленням пелюсток. Дивовижні поєднання кольорів і відтінків здатні здивувати навіть самих вибагливих садівників. Рослина досягає близько 30 см у висоту. Прикрашає своїм цвітінням сади з травня по серпень. Квіти нових гібридом можуть досягати в діаметрі 5-8 див.
Щоб братки зацвіли рано навесні насіння висівають у відкритий грунт в червні. За цей час рослина встигне сформуватися і зміцніти. Насіння гібридів висівають будинку в лютому, а з настанням тепла висаджують у відкритий грунт.
Квіти підходять для вирощування на клумбах і в кашпо. Щоб вони зберегли свою незвичайне забарвлення, рекомендується розміщувати рослини на сонячних ділянках.
Турецька гвоздика
Вона ж гвоздика бородата. Є багаторічним рослиною, але вирощується як дворічник. Насіння висівають у першій половині липня. Підросли рослини висаджують на постійне місце. Вже в наступному червні квіти прикрасять сад своїми пишними шапками. Добре стоять у зрізку. За останні роки виведено багато нових гарних сортів, в тому числі махрових. Щоб зберегти махрова, рекомендується розмножувати турецьку гвоздику живцюванням. Тривалість цвітіння 2-3 тижні.
Вечірниця матрони
Ще один багаторічник, який з роками втрачає свої декоративні якості. На другому році вегетації рослини досягають у висоту 80 див. На кінцях пагонів розташовуються пишні витягнуті суцвіття, прикрашені безліччю простих квіточок. Підходить для вирощування на сонці і у півтіні. Добре переносить холоду. Насіння висівають на початку літа, а восени пересаджують на постійне місце.
Дзвіночок середній
Популярний квітка, улюблений багатьма садівниками. Квіти пофарбовані в білий, блакитний, бузковий та рожевий кольори. Довго зберігає привабливий зовнішній вигляд у зрізку. Висівають у кінці червня, а вже в серпні пересідають на клумбу. На другий рік радують своїм рясним цвітінням. Можуть дожити до трьох років, але декоративні якості значно знижуються.
Лунарія
Прикрашає сади своїми скромними фіолетово-червоними квітами в літній час. Цінується флористами за красиві прозорі округлі стручки. Використовується для складання композицій із сухоцвітів. Воліє рости на ділянках з пухким грунтом і гарним освітленням.
Мак сибірський
Багаторічна рослина, вирощується як дворічна. Прикрашає квітники своїми яскравими квітами, розташованими на кінцях численних пагонів. Виростає до 50 см у висоту. Діаметр квіткового частини від 5 до 8 див. Якщо посіяти мак навесні, то він зацвіте в цей же рік в серпні. При більш пізньому посіві в кінці літа вже наступної весни маки прикрасять сад яскравими фарбами. Любить яскраве сонце і хороший рясний полив.
Мальва
У перший рік може бути використана в якості декоративно-листяні рослини. На другий рік вегетації випускає високий квітконіс, всипаний великим квітами, що досягають 10 см в діаметрі. Висівається на початку липня. Цвітіння починається в середині літа і триває цілий місяць. Добре розмножується насінням. У спекотну погоду потребує рясному поливі. Добре реагує на підживлення.
Маргаритка багаторічна
Відрізняється тривалим цвітінням з початку травня до самих заморозків. Можуть бути перерви в цвітінні під час літньої посухи. Відновлюється після ослаблення спеки і рясних опадів. Якщо посіяти насіння ранньою весною, цвітіння настає в той же рік в кінці серпня. Добре росте на сонці і у затіненні. Віддає перевагу хороший полив і не переносить застою води.
Незабудка гібридна
Великою популярністю користуються незабудки, мають небесно-блакитне забарвлення. Але існують сорти з білим і рожевим забарвленням. Рослини утворюють невисокі пишні кущі, посипані дрібними квіточками. Насіння висівають у кінці червня відразу на постійне місце. Відмінно розмножується самосівом. Любить легку тінь і пухкий родючий грунт. При дефіциті вологи термін цвітіння скорочується.
Наперстянка пурпурова
Великі рослини, що досягають у висоту 1,5 метра. Суцвіття у вигляді колоса прикрашені великими квітами у формі наперстка. Цвіте з середини літа до осені. Дрібне насіння висівають у кінці червня, присипаючи поверхню піском. Дорослі рослини пересаджують на постійне місце в серпні. Віддає перевагу пухким родючим грунтам і яскраве сонце. У тіні якість квітів знижується.